Leírás és Paraméterek
A Teucrium x lucidrys (Gamandor) apró, fényes zöld levelű, alacsony örökzöld évelő, rovarcsalogató lila virágai hosszan nyílnak a nyár folyamán. Meleg, napos helyet kedvel, jól tűri a szárazságot. Alacsony termetű, szegélynövénynek is kiváló. Ültethetjük sziklakertbe, napos évelőágyba, fűszer és gyógynövénykertbe közepes termetű virágok mellé, mint például kék virágú ördögszem, rozmaring, zsálya, bazsalikom mellé.
| Szállítási méret | 20/30 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | kevés |
| Talajigény | laza, kavicsos kerti talaj |
| Virágszín | lila |
| Virágzási idő | július, augusztus |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | -20 Celsius fokig télálló |
| Habitus | kompakt bokros |
| Magassága | 0,3 m |
| Szélessége | 0,3 m |
| Gondozási igény | tavasszal metsszük vissza a virágszárakat |
| Illik hozzá | Scabiosa Butterfly Blue, Salvia officinalis, Rosmarinus officinalis és sziklakerti évelők |