Leírás és Paraméterek
A Tilia cordata (Kislevelű hárs) 20-25 méter magasra növő hosszúkás vagy szélesen elterebélyesedő fa. Vesszői pirosak, levelei viszonylag kicsik, sötétzöldek, fonákuk az érzugokban barnásvörös szakállas. Erős illatú virágai június második felében nyílnak, a legjobb hársmézet adják. Termése apró, gömbölyded, fásodó lependék. Viszonylag lassú növekedésű. Jól tűri a szárazságot és az árnyékot, a városi klímára azonban érzékeny, szennyezett levegőben a takácsatka megtámadhatja. Őshonos fa, ültethetjük nagyobb kertbe, utcafásításra vagy természetközeli kertbe, myjawaki erdőbe. Rendkívül hosszú életű faj, akár több száz évig is elélhet. Virágai bőségesen termelnek nektárt, ezért méhlegelőként rendkívül értékes. A hársfavirág gyógytea-alapanyag, enyhe nyugtató és izzasztó hatása miatt kedvelt a népi gyógyászatban.
| Szállítási méret | 60/80 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos, félárnyékos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | általános kerti talaj |
| Virágszín | sárga |
| Virágzási idő | június |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | kúp alakú korona |
| Lombozat | lombhullató |
| Magasság | 20-25 m |
| Szélesség | 8 m |
| Gondozási igény | Fiatalon rendszeresen öntözzük. |