Leírás és Paraméterek
A Vaccinium corymbosum (Áfonya) magas antioxidáns tartalmú gyümölcse miatt sokak kedvence. Amellett, hogy nagyon finom a frissen leszedett bogyós gyümölcse, tavasszal apró harang alakú virágaival, ősszel vörös lombszínével is díszít. Kiültethetjük más bogyós gyümölcsök társaságába, de legjobban nagyobb edényben tartva tudjuk biztosítani számára a laza, savanyú tőzeges talajt.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K2 |
| Fényigény | nap, félárnyék |
| Vízigény | rendszeres |
| Talajigény | alacsony ph-jú |
| Virágszín | fehér |
| Virágzási idő | április |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | ajánlott télen takarni |
| Habitus | kerek |
| Magasság | 1,5 m |
| Szélesség | 1,5 m |
| Gondozási igény | védett fekvésbe helyezzük, savanyú talajba ültessük, esővízzel öntözzük, február végén metsszük ki az elhalt vesszőket, a tavaly letermett vesszőket pedig vágjuk vissza |