Leírás és Paraméterek
A Veronicastrum virginicum Fascination (Virginiai veronika) nyúlánk, felálló szárú évelő. Keskeny levelei örvökben helyezkednek el a száron. A hajtások csúcsán karcsú lila virágzatok nyílnak. Rendszeres öntözést igényel. Hosszú életű évelő. ernyős és gömb virágú színes évelőkkel társítsuk. Magasra növő virág, ezért háttérnövényként ültessük. Természetközeli kertekbe, évelőágyásokba, esőkertekbe ajánlom.
| Szállítási méret | 30/40 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | nap, félárnyék |
| Vízigény | rendszeres öntözést igényel |
| Talajigény | általános kerti talaj |
| Virágszín | lila |
| Virágzási idő | július-augusztus |
| Habitus | felálló szárú |
| Lombozat | télen elszárad a lombja, tavasszal újra kihajt |
| Télállóság | télálló, föld alatti rügyekkel hajt ki tavasszal |
| Magasság | 120 cm |
| Szélesség | 50 cm |
| Gondozási igény | rendszeresen öntözzük, fagyok után elszáradt hajtásait vágjuk le |
| Jól illik hozzá | Phlox paniculata, Hemerocallis fajták, díszfüvek |