Leírás és Paraméterek
A Viburnum davidii (Törpe bangita) fényes, bőrszerű, örökzöld levelei párhuzamosan, mélyen erezettek, ezzel különleges megjelenést adva a növénynek. Szélesen elterülő növekedésével a talajt teljesen takarja. Fehér, ernyőszerű virágait tavasszal hozza, melyekből fényes kék bogyók fejlődnek. Ültethetjük előkertbe, alacsony virágzó cserjék társaságába, modern kertekbe. Társíthatjuk fehéren és halvány színekben virágzó évelőkkel, amelyek kiegyensúlyozzák a növény mélyzöld színét.
| Szállítási méret | 20/30 cm, K3 |
| Fényigény | félárnyék, árnyék |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | általános kerti talaj |
| Virágszín | fehér |
| Virágzási idő | április |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | lapított gömb |
| Magasság | 1,5 m |
| Szélesség | 1,8 m |
| Gondozási igény | nem igényel metszést |