Leírás és Paraméterek
A Viburnum x Pragense (Prágai bangita) cserjének keskeny, fényes, sötétzöld, örökzöld levelei adják fő értékét. Nagy, krémfehér, gömb virágai tavasz végén nyílnak. 2,5 m magasra is megnő, ezért nagy méretű kertekbe ültessük, háttérnövényként vagy örökzöld sövénynek. Sötétzöld lombjához jól illenek a világos és tarkalevelű növények.
| Szállítási méret | 20/40 cm, K2 |
| Fényigény | nap, félárnyék |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | általános kerti talaj |
| Virágszín | krémfehér |
| Virágzási idő | május, június |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | bokros |
| Magasság | 2,5 m |
| Szélesség | 2,5 m |
| Gondozási igény | sövénynek ültetve rendszeres metszést igényel |