Leírás és Paraméterek
A Viburnum Shiny Dancer (Fényeslevelű bangita) kompakt, félig örökzöld, legfeljebb 1 méter magas cserje, szélesen tojásdad, enyhén fűrészes, nagyon fényes zöld levelekkel, amelyek fiatalon vörösre színeződnek, és nyáron is megtartják a szélükön a vörös árnyalatot, mielőtt ősszel, a hőmérséklet csökkenésével ismét mélyvörösre színeződnek. Késő tavasszal és kora nyáron hozza sűrű, lapos, enyhén illatos, apró fehér virágokból álló virágfürtöket.
| Szállítási méret | 30/40 cm, K3 literes konténerben |
| Fényigény | félárnyék |
| Vízigény | közepesen vízigényes |
| Talajigény | általános kerti talaj |
| Virágszín | fehér |
| Virágzási idő | május közepe |
| Lombozat | félig örökzöld |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | kompakt növekedésű |
| Magasság | 1 m |
| Szélesség | 0,5 m |
| Gondozási igény | nem igényel metszést |