Leírás és Paraméterek
A Vinca minor (Kis meténg) örökzöld talajtakaró évelő árnyékos kertrészletekbe. Legyökerező hajtásaival alacsony szőnyeget képez. Világoskék, csillag alakú virágai tavasszal nyílnak. Csak erős növekedésű növényekkel társítsuk.
| Szállítási méret | 20/30 cm, K2 |
| Fényigény | félárnyék, árnyék |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | üde, laza szerkezetű |
| Virágszín | világoskék |
| Virágzási idő | április-május |
| Habitus | alacsony szőnyeg |
| Lombozat | örökzöld |
| Magasság | 20 cm |
| Szélesség | 50 cm |
| Gondozási igény | száraz időszakokban öntözzük, néha trágyázzuk |
| Darabszám/m2 | 3 db |
| Jól illik hozzá | Hosta, Carex fajták, páfrányfélék |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!