Leírás és Paraméterek
A Weigela florida All Summer Monet (Rózsalonc) cserjét beborító rózsaszín tölcsér alakú virágaiban májusól szeptemberig gyönyörködhetünk. Elvirágzás után is díszes cserje, krémfehér és rózsaszín árnyalatú tarka leveleinek köszönhetően. Akkor fejlődik a legszebben, ha tápdús talajba, napos helyre ültetjük és évente metsszük, rendszeresen öntözzük. Középes termetű, más virágzó cserjékkel együtt társítsuk. Ideális választás edénybe ültetve is.
| Szállítási méret | 20/30 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | nap |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | tápanyagdús kerti talaj |
| Virágszín | rózsaszín |
| Virágzási idő | május-szeptember |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | kompakt bokros |
| Magasság | 0,8 m |
| Szélesség | 0,5 m |
| Gondozási igény | elnyílás után metsszük vissza |