Leírás és Paraméterek
A Weigela florida Minor Black (Bordólevelű alacsony rózsalonc) alacsony cserjét beborító lila tölcsér alakú virágaiban májusban gyönyörködhetünk. Levelei sötét bordó színűek, növekedése alacsony. Akkor fejlődik a legszebben, ha napos helyre, tápdús talajba ültetjük, rendszeresen öntözzük. Más alacsony virágzó cserjékkel együtt társítsuk.
| Szállítási méret | 20/30 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | nap |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | tápanyagdús kerti talaj |
| Virágszín | lila |
| Virágzási idő | május, június |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | bokros |
| Magasság | 0,75 m |
| Szélesség | 1 m |
| Gondozási igény | rendszeresen öntözzük |