Leírás és Paraméterek
A Weigela florida Nana Variegata (Alacsony, tarkalevelű rózsalonc) cserjét beborító rózsaszín tölcsér alakú virágaiban májusban gyönyörködhetünk. Elvirágzás után is díszes cserje, tarka leveleinek köszönhetően. Akkor fejlődik a legszebben, ha tápdús talajba, napos helyre ültetjük és évente metsszük, rendszeresen öntözzük. Középes termetű, más virágzó cserjékkel együtt társítsuk.
| Szállítási méret | 20/30 cm, K2 |
| Fényigény | nap |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | tápanyagdús kerti talaj |
| Virágszín | rózsaszín |
| Virágzási idő | május, június |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | elhajló ágú |
| Magasság | 1,5 m |
| Szélesség | 1,5 m |
| Gondozási igény | elnyílás után metsszük vissza |