Leírás és Paraméterek
A Yucca filamentosa Color Guard (Csíkoslevelű pálmaliliom) élénk sárga színű, zölden szegélyezett keskeny levelű mutatós örökzöld cserje. Teljesen napos, meleg,száraz fekvést igényel. A homokos, kavicsos laza szerkezetű talaj a legmegfelelőbb számára. Virágait hosszú száron nyáron hozza. Elvirágzás után ezt a virágszárat vágjuk le. Nagyon hosszú életű, gondozásmentes, igénytelen cserje.
| Szállítási méret | 20/40 cm, K2 |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | kevés |
| Talajigény | homokos, kavicsos |
| Virágszín | krémfehér |
| Virágzási idő | július-augusztus |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | tőlevélrózsás |
| Magasság | 0,6 m |
| Szélesség | 0,6 m |
| Gondozási igény | elvirágzás után a virágszárat vágjuk le |