Leírás és Paraméterek
A Actinidia deliciosa Solissimo (Öntermékeny kivi) öntermékeny fajta. Kúszó növény, ezért kordonra futtatva termesszük. Napos, meleg helyet és rendszeres öntözést igényel. Ha ősszel ültetjük, tövét 20 cm magasan kupacoljuk fel, hogy vesszőit megvédjük a téli fagytól.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K3 literes |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | sok |
| Talajigény | tápanyagdús, jó vízáteresztő képességű |
| Termés | barna szőrös, belül zöld |
| Termésérés ideje | október |
| Lombozat | lombja lehull, de tavasszal újra kihajt |
| Télállóság | fagyérzékeny |
| Habitus | kúszó |
| Magasság | 4 m |
| Szélesség | 1 m |
| Gondozási igény | télen tövét földdel kupacoljuk fel, hogy megvédjük a fagytól, a termést októberben szedjük le és ládában érleljük |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!