Leírás és Paraméterek
A Briza media Limouzi (Kékeszöld rezgőfű) egy középmagas díszfű, amely természetes hatású kertekben különösen kedvelt, mert finom, légies megjelenésével és jellegzetes „rezgő” virágzataival mozgalmassá teszi a növényágyást. Levelei keskenyek, szálasak, kékeszöld színűek, és tömött bokrot alkotnak.Legfőbb díszét a nyár elején megjelenő virágzata adja, amely finom, elágazó bugákon ülő, apró, szív alakú, bókoló füzérkék, zöldes, majd lilás vagy bronzos árnyalatúak. Napos vagy félárnyékos helyet, jó vízáteresztő, akár gyengébb minőségű talajon is megél, mérsékelt vízigényű, a pangó vizet nem tűri. Évelőágyásokban, természetes hatású kertekben, sziklakertben vagy prérikertben,szárított virágként is kedvelt.
| Szállítási méret | 20/30 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | jó víráteresztő |
| Virágszín | barnászöld |
| Virágzási idő | július-augusztus |
| Habitus | bokros |
| Lombozat | télen lombja elszárad, de tavasszal föld alatti részeiből újra kihajt |
| Magasság | 40 cm |
| Szélesség | 50 cm |
| Gondozási igény | kora tavasszal elszáradt leveleit vágjuk vissza a talaj felett |
| Darabszám/m2 | 3 db |
| Jól illik hozzá | Achillea Coronation Gold , Aster dumosus, Nepeta, Salvia, Stachys byzantina, Sedum Matrona |