Leírás és Paraméterek
A Origanum vulgare Compactum (Törpe oregánó) dús rózsaszín virágú, alacsonyan terülő évelő, majoránna helyett fűszerként is használható. Levelei aprók, növekedése tömött, alacsony párnát képez. Nagyon jól tűri a szárazságot. Napos helyre, jó vízáteresztő képességű talajba ültessük. Virágzó évelőágyásba, sziklakertbe, kavicskertbe, fűszerkertbe ültethetjük bordó és ezüstlevelű évelők, alacsony díszfüvek mellé.
| Szállítási méret | 10/20 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | kevés |
| Talajigény | laza szerkezetű, jó vízáteresztő képességű |
| Virágszín | rózsaszín |
| Virágzási idő | július-szeptember |
| Lombozat | lombja elszárad, de tavasszal újra kihajt |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | alacsonyan terülő |
| Magasság | 0,2 m |
| Szélesség | 0,5 m |
| Gondozási igény | késő ősszel elszáradt hajtásait vágjuk vissza |
| Jól illik hozzá | Geranium sanguineum, Cerastium tomentosum, Salvia officinalis Purpurascens, Sedum Matrona, Stachys byzantina , gyógynövények, fűszernövények |