Leírás és Paraméterek
A Salix caprea Kilmarnock (Szomorú barkafűz) hamvaszöld, fonákán molyhos levelű cserje. Tél végén levéltelen csüngő hajtásain barkavirágzatokat hoz, amely szintén érdekes dísze a kora tavaszi kertnek. Közepes termetű bokorrá fejlődik. Vízigénye nagy, ezért vízfelületek közelébe, esőkertbe vagy magas talajvizű területekre javasolt ültetni. Ágait 2-3 évente márciusban metsszük meg.
| Szállítási méret | 120 cm törzsön, 60/80 cm csüngő lomb, K5 |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | nagy |
| Talajigény | üde, jó vízáteresztő képességű |
| Virágzási idő | február-március |
| Virágszín | barka |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | csüngő |
| Magasság | 1,2 m |
| Szélesség | 1 m |
| Gondozási igény | száraz időben rendszeresen öntözzük, 2-3 évente ágait metsszük vissza |
| Felhasználási javaslat | városi és vidéki kertekben, virágkötészetben vágott vesszőként |