Leírás és Paraméterek
A Salix repens Nitida (Kúszó fűz) ezüstös, molyhos, apró levelű cserje. Kora tavasszal levéltelen hajtásain apró barkavirágzatokat hoz, amely szintén érdekes dísze. Hosszú hajtásai a talajon elfeküdve kúsznak, így kiváló talajtakaró növény. Közepes termetű bokorrá fejlődik. Vízigénye nagy, ezért vízfelületek közelébe, esőkertbe vagy magas talajvizű területekre javasolt ültetni.
| Szállítási méret | 20/40 cm |
| Fényigény | napos, félárnyékos |
| Vízigény | nagy |
| Talajigény | üde, jó vízáteresztő képességű |
| Virágzási idő | március |
| Virágszín | ezüstös barka |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | bokros, talajos elfekvő ágú talajtakaró |
| Magasság | 1,5 m |
| Szélesség | 1,5 m |
| Gondozási igény | száraz időben rendszeresen öntözzük |