Leírás és Paraméterek
A Viburnum tinus Gwenlian (Téli bangita) örökzöld cserje télen hozza rózsaszínes fehér illatos virágait. Védett, meleg fekvésbe ültessük, mert a kemény fagyokra érzékeny. Levelei sötétzöld bőrszerűek, babérlevélhez hasonlítanak. A rózsaszín bimbók már novemberben megjelennek, kínyílva virágai apró fehérek. A virágokat sötétkék bogyótermések követik.
| Szállítási méret | 30/40 cm, K2 |
| Fényigény | napos, félárnyékos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | általános kerti talaj |
| Virágszín | rózsaszínes fehér |
| Virágzási idő | november-február |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | -15 celsius fokig télálló |
| Habitus | felálló ágú bokros |
| Magasság | 1,5 m |
| Szélesség | 1 m |
| Gondozási igény | gondozásmentes |