Leírás és Paraméterek
Az Acer negundo Flamingo (Tarkalevelű zöldjuhar) levelei fehértarka színűek. A fehértarka levelek tűző napon megperzselődhetnek, ezért javasolt a növényt félárnyékos helyre ültetni. Nagy termetű, többtörzses bokorfává fejlődik, ezért csak nagy méretű kertekbe telepítsük. Vízigénye nagy, rendszeresen öntözzük. Szépségét kiemeli, ha örökzöld, , sötétvirágú cserjéket, díszfüvet ültetünk mellé mint például Photinia x fraseri Robusta Compacta, Prunus laurocerasus Polster, Taxus x media Hillii, Sambucus nigra Black Lace, Viburnum plicatum var.tomentosum, Deschampsia cespitosa Palava
| Szállítási méret | 60/80 cm, K5 literes konténerben |
| Fényigény | félárnyék |
| Vízigény | rendszeresen öntözzük |
| Talajigény | általános kerti talaj |
| Virágszín | sárgászöld |
| Virágzási idő | március-április |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | bokros |
| Magasság | 6-8 m |
| Szélesség | 5 m |
| Gondozási igény | az elszáradt gallyakat metsszük le |